Новости отрасли и рынка РРО

Частину ФОП-ів зобов'язують з 1 січня користуватись касовими апаратами

Незабаром підприємці, які не користувалися касовими апаратами (реєстраторами розрахункових операцій, РРО), змушені будуть це робити.
У тих, хто досі їх не встановили, лишається менше двох місяців, щоб вибрати РРО, зареєструвати їх та навчитися правильно ними користуватися.

Кого стосуються нові правила

1 січня 2022 року запрацюють правила про обов'язкове використання касових апаратів малим бізнесом. З нового року всі фізичні особи-підприємці другої-четвертої груп спрощеної системи оподаткування при здійсненні будь-яких розрахункових операцій повинні використовувати касовий апарат.

Наприклад, якщо покупець Пупкін придбає 2 кг луку і заплатить телефоном, це буде розрахункова операція. Якщо ж організація (ПП,ТОВ тощо) замовить послуги з консалтингу як оформити вітрину для продажу луку у ФОП "Оленка", це не буде розрахунковою операцією, бо за ці послуги здійснюється оплата у вигляді банківського переказу за реквізитами та відповідно до акту виконаних робіт.

Отже, обов'язок встановлювати касовий апарат поширюватиметься на осіб, які використовують спрощену систему оподаткування у продажу товарів і послуг фізичній особі, що сплачує за це готівкою, карткою чи за допомогою телефону.

У Державні податковій службі вважають, що касовий апарат знадобиться лише 10% з цієї кількості або 150 тис підприємців. Щоправда, з них понад 38 % вже використовують РРО.
Правове поле дозволяє використовувати два види РРО: класичні та програмні.
Класичні існують з 1990-х років. Це пристрої чи програмно-технічні комплекси, схожі на банківські термінали або невеликі принтери. Незважаючи на розміри та складність роботи, їх єдине завдання – видавати клієнтам фіскальні чеки.

Програмні – це програма, встановлена на смартфон, планшет, комп'ютер або ноутбук, за допомогою якої виконується та ж функція, що і за допомогою класичного РРО. Використання програмних РРО стало можливим з 1 серпня 2020 року, після набрання чинності відповідних змін до законодавства.

Який вид розрахункових апаратів обрати, кожен підприємець вирішуватиме самостійно, переваги чи недоліки визначити дуже складно для самостійного порівняння можна використовувати нашу Пам’ятку підприємця чи порівняльну таблицю.

Також Ви можете замовити безкоштовний дзвінок наших фахівців, адже ЦСО є фахівець з прийняття рішень. І є більш об’єктивним ніж журналіст чи виробник. 
Made on
Tilda